Sałatka z brokułem i białym serem

Zima przywitała mnie choróbskiem. Broniłam się jak mogłam. Zapierałam nogami, waliłam pięściami, ale sidła wirusów i tak zacisnęły się wokół mojego gardła.  Nie bardzo mogłam(chciałam) zwolnić tempo, więc doprowadziłam się do stanu bardzo przeciętnego, zahaczającego o lekki dramat;).  Ale, ale nie dramatyzujmy, myślimy co poradzić!? Maria, przeprowadziła szybką analizę swojego trybu życia i co się okazało? 

Zaniechałam diety bogatej w najlepszy antybiotyk na świecie, czyli czosnek! I oczywiście nie będę umniejszać osiągnięć medycyny, ale mam głębokie przekonanie, że odkąd mniej używam czosnku w kuchni, kicham, psikam i w ogóle jestem bardziej pociągająca. Więc nie pochłaniamy suplementów diety, nie jemy byle gdzie i byle co (bo potem jak mawia tato, byle co gadamy;)), tylko naturalnie i z głową! w każdym razie to kolejne moje postanowienie noworoczne (oj lista jest długa;)). 

Co pomyślałam, to zrobiłam. Trzymając się jednocześnie mojego planu, że moje jedzenie będzie bardziej light, a ja będę bardziej fit;), wyszło mi coś takiego. Czyli znana gdzieniegdzie sałatka z brokuła (najczęściej występująca z fetą) w wersji odchudzonej i jednocześnie wzmocnionej!

Noście czapki, rękawiczki i kalesony! Trzymajcie się ciepło i zdrowo!

Składniki na 1 porcję:

  • 200 g brokuła
  • 100 g białego serka grani (light)
  • 2 łyżki jogurtu naturalnego
  • ząbek czosnku
  • łyżka poszatkowanego koperku
  • jedna mała (wręcz malutka)  szalotka
  • garść łuskanego słonecznika
  • garść orzechów nerkowca (około 10 g)
  • sól, pieprz

Brokuła gotujemy na parze lub w osolonym wrzątku przez chwilę, tak aby się sparzył, ale żeby się nie rozmiękł przesadnie. Wykładamy brokuł na talerz. Do serka dodajemy jogurt naturalny, wyciskamy czosnek, dodajemy koperek, sól i pieprz do smaku. Kroimy szalotkę na plasterki (możemy użyć również czerwonej cebuli). Dodajemy do brokuła cebulę, orzechy oraz  słonecznik i polewamy przyprawionym wcześniej serkiem. I to by było na tyle:)

Sałatka z brokułem i białym serem Sałatka z brokułem i białym serem Sałatka z brokułem i białym serem

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zdrowe domowe batoniki musli

Często jest tak, że czegoś nie robimy, bo nam się wydaje, że coś jest trudne. I w ogóle nie podchodzimy...

Zamknij